Nauczyciele UL Radawnica słuchaczami UL Brenderup, Dania

Aktualizacja: 29 wrz 2018


Dwójka naszych nauczycieli Andrzej Szygieł oraz Jakub Mincewicz na okres trzech tygodni zostali słuchaczami duńskiego uniwersytetu ludowego BRENDERUP HØJSKOLE.

Nasi nauczyciele biorą udział w kursie, który jest częścią projektu ERASMUS + "Teaching Organic Literacy", w którym nasz UL bierze czynny udział.

Podczas kursu, uczestnicy zdobywać będą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną w trzech dziedzinach.

W pierwszym tygodniu poznawać będą właściwości gliny, jej zalety oraz możliwe przeznaczenie. Pracą praktyczną będzie budowa w pełni funkcjonalnego pieca, w którym z powodzeniem wypiekać będzie można chleb oraz pizzę.

Drugi tydzień poświęcony będzie drewnie - jego zaletom oraz możliwemu wykorzystaniu. Uczestnicy kursu wspólnie budować będą konstrukcje drewniane, które przydać się mogą w każdym gospodarstwie domowym. Już nie możemy się doczekać budowli wykonanych przez naszych nauczycieli.

W ostatnim tygodniu kursanci zajmą się tematyką zrównoważonego rozwoju (ekorozwoju). Poznawać będą technologie wykorzystywane w budowie samowystarczalnych energetycznie budynków oraz uczyć się będą w jaki sposób, każda osoba może efektywnie przyczynić się do rozwoju i ochrony środowiska.


Życzymy naszym nauczycielom wspaniałych chwil na kursie oraz jak największej ilości doświadczeń, które z pewnością będą bardzo przydatne na podobnych kursach organizowanych przez nasz UL.


116 wyświetlenia